5
(2)

روش فعال سازی فروشگاه اینستاگرام

امروز قصد داریم در مورد یکی از آپشن‌های جدید اینستاگرام صحبت نماییم. در بروزرسانی جدید اینستاگرام قابلیتی به وجود آمده است که شما خواهید توانست در کنار نشان دادن برند و محصولات خود خواهید توانست آن‌ها را نیز به فروش برسانید.

(Shopping Instagram) نام این قابلیت است که با توجه به این که در صد بالایی از مردم جهان و مردم ایران عضو این شبکه اجتماعی هستند می‌توان این ویژگی را تغییری بزرگ در اینستاگرام دانست. اما سوالی که خیلی از کابران می‌کنند این است که چگونه می‌توانیم فروشگاه اینستاگرام را روی اکانت خود فعال کنیم و آیا برای همه اکانت‌ها این ویژگی در دسترس است یا خیر ؟

قابلیتی که فروشگاه اینستاگرام دارد این است که شما خواهید توانست محصولات خود را به همراه قیمت به نمایش گذارید و لینک محصول خود را بر روی آن برچسب کنید تا کاربران بتوانند به صورت مستقیم به صفحه اصلی لینک شوند. اگر کمی توجه کرده باشید در اینستاگرام با این قابلیت حتما رور به شده‌اید که با ضربه زدن بر روی محصول قیمت آن برای شما نمایش داده خواهد شد.

فعال سازی فروشگاه اینستاگرام

اگر از بخش پست بگذریم به قسمت استوری در اینستاگرام می‌رسیم که شما می‌توانید لینک محصول مورد نظر خودتان را در استوری قرار دهید تا کاربر با کلیک کردن بر روی آن وارد  لندینگ پیج می‌شود و در آنجا می‌توانید محصولات دیگر آن فروشگاه را به همراه آدرس سایت و قیمت محصولات را مشاهده کنید.

چگونه می‌توانیم فروشگاه اینستاگرام را فعالسازی کنیم ؟

به دلیل محدودیت‌هایی که برای کابران ایرانی وجود دارد مراحل فروشگاه اینستاگرام کمی سخت است که در ادامه ما به شما می‌گوییم چگونه می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید. کشور ایران در لیست تحریم‌های فروشگاه اینستاگرام است به همین منظور شما باید در تمامی مراحل از فیلترشکن استفاده کنید. همچنین می‌توانید آدرس خود را در فیس بوک تغییر دهید تا اطمینان از انجام این کار حاصل کنید. بعد از انجام این کار باید مراحل زیر را به دقت انجام دهید که به شرح زیر است :

  1. در ابتدا باید اینستاگرام خود را از حالت معمولی (شخصی) به حالت تجاری (بیزینس) تبدیل کنید. توجه نمایید این کار باعث خواهد شد تا موارد کاربردی مانند نمایش Insights و اضافه شدن دکمه تماس، آدرس و ایمیل را داشته باشید.
  2. در این مرحله باید اکانت فیسبوک تجاری خود را به اینستاگرام متصل کنید تا بتوانید از قابلیت فروشگاه اینستاگرام استفاده کنید.
  3. محصولات خود را در فیس بوک بگذارید و اکانت خود را به فیسبوک وصل کنید. بعد از تایید اکانت و اطلاعات وارد شده در اینستاگرام اضافه شدن قابلیت فروشگاه اینستاگرام و تگ قیمت‌ها برای شما میسر است.
  4. سایت شاپفای برای ایران تحریم است به همین منظور شما باید کشور دیگری را وارد کنید. شاپفای برای 14 روز به شما اکانت رایگان می‌دهد برای استفاده از این سرویس باید یکی از بسته‌های آن را خریداری کنید.
  5. برای فعال کردن فروشگاه اینستاگرام باید یک کاتالوگ از محصولات را ایجاد کنید.

فعال سازی فروشگاه اینستاگرام

برای ساخت کاتالوگ باید مراحل زیر را انجام دهید :

  1. صفحه فیسبوک خود را published کرده و برای صفحه‌تان admin role را ایجاد کنید.
  2. قالب صفحتان را فروشگاهی کنید یعنی به حالت shopping template در بیاورید.
  3. با کلیک بر روی + SALES CHANNELS در بخش تنظیمات کانال فروش فیس بوک را فعال کنید و بعد از آن به اکانت شاپفای متصل شوید.
  4. بعد از انجام تمامی این مراحل باید به مدت چند روز اطلاعات شما مورد بررسی قرار گیرد. زمان بررسی گاهی ممکن است بیشتر طول بکشد که زمان انتظار شما بیشتر خواهد شد تایید صلاحیت اینستا بین 20 تا 30 روز به طول می‌انجامد برای این که اطمینان حاصل نمایید اکانت شما تایید شده است بر روی پروفایل خود رفته و در بالای اکانت خود اگر با Get Started رو به رو شدید بر روی آن کلیلک کنید وگرنه لازم است که به setting مراجعه کنید. روی بزنید و روی گزینه  Shopping  بزنید و Continue را بزنید و در آن قسمت شما می‌توانید کاتالوگی که ساخته بودین را انتخاب کنید و در پایان روی Done بزنید. بعد از فعال شدن فروشگاه اینستاگرام شما می‌توانید در پست‌های خود تگ محصولات را به همراه قیمت وارد نمایید.

با تشکر از همراهی شما تا اینجا با ما امیدواریم مطالب مفیدی را به شما انتقال داده باشیم.

بیشتر بدانید :  مدیریت شبکه های اجتماعی، مشاوره شبکه های اجتماعی

به این مطلب امتیاز دهید

از یک تا پنج ستاره