0
()

ایمیل مارکتینگ یکی از بخش‌های مهم بازاریابی اینترنتی است که از راه وب سایت و رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها منتشر خواهد شد و پیام‌ها به صورت الکترونیکی از طریق ایمیل ارسال خواهند شد.

اساساً از ایمیل مارکتینگ برای نشان دادن محصولات و یا خدمات برای توسعه روابط میان مشتریان استفاده خواهد شد اما باید به یک نکته مهم و خیلی حیاتی در موضوع ایمیل مارکتینگ توجه نمایید و آن این است که در بعضی اوقات ارسال ایمیل‌های انبوه و بیش از حد باعث آزار و موجب بدنامی آن شرکت یا آن تجارت خواهد شد که در ادامه به شما شیوه‌هایی را توضیح خواهیم داد که چگونه می‌توانید بهترین استراتژی را برای ارسال ایمیل به صورت انبوه  داشته باشید. با هلپ مارکتینگ همراه باشید.

ایمیل مارکتینگ یک سامانه عظیمی است که قابلیت ارسال ایمیل انبوه را به شما می دهد که یکی از راههای بازاریابی اینترنتی می باشد. امروزه روش‌های جدیدی به جای روش های قدیمی و سنتی که منسوخ شده است استفاده می شود که یکی از این راه‌ها همان ایمیل مارکتینگ است ایمیل مارکتینگ برای هر نوع کسب و کاری مناسب است و شما می توانید با یادگیری مناسب آن از این روش آسان و سودآور استفاده نمایید. پس اگر می‌خواهید کسب و کار مناسب و موفق برای خود داشته باشید می‌توانید ما را دنبال کنید تا نکات خوبی را به شما در این زمینه کاری ارائه دهیم.

مزیت های ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ دارای مزیت‌های بسیاری می‌باشد که دو مورد از بهترین مزیت‌های آن یک قیمت و دومی راحتی آن است. ایمیل یکی از روش‌های بدون دغدغه و آسان برای نشان دادن محصول یا خدمات شما است.. برای ارسال خبرنامه‌ها یکی از راه های مناسبی که می توانید استفاده نمایید ایمیل مارکتینگ است برای مثال اطلاعات مهمی که بر روی وب سایت شما قرار دارد و یا این که خبری خیلی مهم را می‌خواهید به مشتریان خود اطلاع دهید می‌توانید از این ابزار که هم ارزان است و هم آسان استفاده نمایید. احتمال زیاد این کار باعث به وجود آوردن بازدید‌های زیادی برای سایت شما می‌شود که پیامدهای خوبی را دارد و ما می‌خواهیم در ادامه آماری را به شما نشان دهیم که اهمیت ایمیل مارکتینگ را به شما نشان می‌دهد.

  1. یکی از مزیت‌های ایمیل مارکتینگ آن است که شما می‌توانید مشتری خود را پیدا نمایید و هدف گیری خوبی بر اساس ویژگی‌های آن داشته باشید برای مثال: سن افراد، جنسیت افراد و میزان درآمد آن‌ها شما را آگاه می سازد تا هدف‌های خوبی را برای آینده خود داشته باشید.
  2. ایمیل قابلیت آمار گیری و تحلیل بسیاری از داده ها را به شما می‌دهد. برای مثال: نرخ پرش، نرخ تبدیل‌ها و نرخ کلیک ها یکی از مزیت‌های استفاده از ایمیل مارکتینگ می‌باشد
بیشتر بدانید :  ابزارهای رایگان ایمیل مارکتینگ

آنچه که مدیران بازاریابی درباره ایمیل مارکتینگ باید بدانند :

همیشه این را بدانید که بازاریابی اینترنتی روش‌های بسیاری دارد که یکی از آن‌ها ایمیل مارکتینگ است، همگام ساختن بازاریابی ایمیلی به همراه شبکه های اجتماعی یکی از راه‌های مناسبی است که ما می‌توانیم در این راه موفقیت خوبی را کسب کنیم، پس در ایمیل‌های خود از اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی برای برقراری برندتان با مشتریان استفاده کنید. یکی از راه‌های ثبت‌نام طرفداران شما در سایت شما این است که خبر‌نامه‌ای جذاب با محتوای خوبی داشته باشید تا بتوانید مشتری خود را متقاعد کنید که عضوی از خانواده محصولات شما بشود. همان طور که گفتیم بازاریابی ایمیلی هزینه‌های بسیار کمی دارد که درست استفاده کردن از آن می‌تواند میزان قابل توجهی در آمد برای شما کسب نماید. بازاریابی ایمیل تنها کانال قدرتمند برای رسیدن به مخاطبان شماست و می‌توان آن را برای دستیابی به تعدادی از اهداف مختلف استفاده کرد.

یکسری از آمارها و نکات در ایمیل مارکتینگ بسیار جالب است که باور کردن آن‌ها برای کاربران ما بسیار سخت است اما در نتیجه اهمیت ایمیل مارکتینگ را به شما نشان می‌دهد.

آیا می‌دانستید حساب‌های کاربری ایمیل 3 برابر بیشتر از حساب‌های کاربری فیس بوک و توییتر می باشد؟ یا اینکه شما 6 برابر احتمال دریافت یک کلیک از طریق ایمیل را دارید تا توییتر؟

به عنوان یک بازاریاب هوشمند، احتمالا گزارش‌هایی را مشاهده کرده‌اید که نشان ‌دهد ایمیل دارای بالاترین ROI ( نرخ بازگشت سرمایه (Return On Investment)) هر کانال بازاریابی است و شما احتمالا مایل به استفاده از آن برای هدایت فروش و درآمد کسب و کار خود هستید.

ایمیل مارکتینگ دارای کارایی بسیار بالا و سادگی بسیار زیادی است که در تمامی حوزه‌های کار شما می‌توانید از آن استفاده نمایید. تحقیقات نشان داده است پس از بهینه سازی موتورهای جستجوگر ایمیل مارکتینگ در رده دوم تاثیر‌گذار‌ترین ابزار برای بازاریابی اینترنتی است که اجرای قوانین آن می‌تواند درصد زیادی سودهی در  کسب و کارتان داشته باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

از یک تا پنج ستاره