0
()

امروز تصمیم بر این گرفتیم که معرفی افزونه های کاربردی در وردپرس بپردازیم تا بتوانید امکانات سایت خود را بالا ببرید. ورودپرس بهترین سیستمی هست که شما میتوانید به صورت رایگان در آن محتوا بگذارید. و با اضافه کردن افزونه های کاربردی و مفید میتوانید بیشترین استفاده رو از سایت خود ببرید و فضای راحت تری را برای کابران وب سایتان فراهم کنید. با مجموعه هلپ مارکتینگ همراه باشید تا شما را با این افزونه های کاربردی بیشتر آشنا کنیم.

افزونه وردپرس چیست؟

افزونه ها و یا پلاگین ها کمک بسیار زیادی به بهبود عملکرد وردپرس می کند. هم اکنون بیش از 50 هزار افزونه در مخزن وردپرس ثبت شده  است که برخی از آنها بسیار کاربردی و مناسب  است. تمامی این افزونه ها را میتوان در بخش WordPress plugins وجود داشته و می توان از آنها استفاده کرد.

این پلاگین‌ها به شما کمک می‌کنند تا وب‌سایت خودتان را مقاوم، ایمن، سئو پسند و کامل کنید و تمام زیبایی‌هایی که برای یک وب‌سایت مدرن مورد نیاز است را به کار ببرید. اکنون این پلاگین ها گام به گام به شما معرفی خواهد شد.

افزونه وردپرس Everest forms (رایگان)

یکی از مهم‌ترین صفحاتی که شما در وب‌سایتتان نیاز دارید صفحه تماس با ماست. مهم نیست که وب‌سایت شما چقدر کوچک یا بزرگ باشد و یا چه نوع وب‌سایتی باشد، شما قطعا به یک صفحه تماس با ما نیاز پیدا خواهید کرد که از آنجا مخاطبینتان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. هدف تماس هر چیزی می‌تواند باشد: به‌منظور دریافت بازخورد از کارتان، رساندن شما به معاملات کسب‌و‌کاری و یا ارائه پیشنهادات کلی، لذا داشتن یک صفحه کسب‌وکاری تماس با ما با یک طراحی خوش‌فرم برای شما یک باید به‌حساب می‌آید.

بنابراین به ‌منظور ایجاد یک فرم تماس در اینجا پلاگین Everest Formمعرفی شده است. این پلاگین یک پلاگین فرمی تماس با ما در وردپرس می‌باشد که دارای رابط درگ اند دراپ است تا به شما امکان ساخت سریع فرم‌های تماس زیبا را به‌سادگی و به‌سرعت بدهد. این پلاگین دارای فیلدهایی عمومی با فیلدهایی پیشرفته‌تر می‌باشد که به‌سادگی امکان درگ اند دراپ  را به‌منظور ایجاد فرم‌ها می‌دهد.

افزونه Everest forms

جهت دانلود افزونه Everest forms اینجا را کلیک کنید

 

افزونه وردپرس Jetpack (رایگان پایه)

یک پلاگین بسیار قدرتمند از تیمی قوی که پشت خود نرم‌افزار وردپرس می‌باشند (Automattic)  جت‌پک برای هر وب‌سایت وردپرس یک پلاگین الزامی است. همانطور که از نامش معلوم است این پلاگین پکی از ویژگی‌های شگفت‌انگیز برای وب‌سایتتان ارائه می‌دهد تا شما را به پرواز دربیاورد و موفقییتان را به بار بیاورد.

بیشتر بدانید :  چک لیست سئو در سال 2018

Jetpack مراقب امنیت سایت، عملکرد وب‌سایت، افزایش بازدید سایت، بهینه‌سازی تصویر، ظاهر وب‌سایت و غیره می‌باشد.

این پلاگین دارای یک توزیع قوی است که به‌صورت اتوماتیک محتوای منتشر شده شما را با خدمات سوم شخصی همچون موتورهای جستجو به اشتراک می‌گذارد و به شما در افزایش بازدید و ترافیکتان کمک می‌کند. به‌علاوه این پلاگین نقشه‌های سایت را به‌وجود می‌آورد تا موتورهای جستجو به سادگی بتوانند وب‌سایت شما را شاخص‌بندی کنند.

به‌علاوه این‌ها، این پلاگین با جلوگیری از حملات خشونت‌آمیز از امنیت وب‌سایت شما محافظت می‌کند و هر پنج دقیقه از نظر خرابی روی سایتتان نظارت دارند و به‌سرعت درصورتیکه مشکلی پیش آمد شما را مطلع می‌کند.

افزونه Jetpack

جهت دانلود افزونه Jetpack اینجا را کلیک کنید

 

افزونه وردپرس Akismet (رایگان پایه)

Akismet  یک پلاگین دیگر توسعه داده شده توسط افرادی است که پشت صحنه وردپرس قرار دارند ( مت و تیمش در Automattic). این پلاگین یکی از پلاگین‌های پیش‌فرض وردپرس است که هروقت نصب جدیدی از وردپرس می‌آید همراه با آن است. اساسا این پلاگین یک پلاگین ضد اسپم است که تمام نظرات را بررسی می‌کند و نظرات اسپ را فیلتر می‌کند.

این پلاگین یک تاریخچه برای هر نظر درست می‌کند تا شما بدانید کدام نظرها از سمت Akismet یا مدیر اسپم درنظر گرفته شده‌اند. مدیران همچنین می‌توانند تعداد نظرات تصویب شده را برای هر کاربر مشاهده کنند، در بدنه کامنت urlها را ببینند و لینک‌های مشکوک را پاک کنند. این پلاگین برای سایت‌ها و بلاگ‌های شخصی رایگان است، اما شما باید برای سایت‌های تجاری در پلن‌های ماهانه‌اش عضو شوید. پلن‌های پرمیوم آن نیز به‌علاوه جلوگیری از اسپم‌ها امنیتی پیشرفته‌تر را برایتان به‌ارمغان می‌آورد.

افزونه Akismet

جهت دانلود افزونه افزونه Akismet اینجا را کلیک کنید

 

افزونه یواست سئو Yoast SEO

بدون شک موتورهای جستجو منبع اصلی ترافیک برای هر وب‌سایتی‌اند. تعداد کاربران اینترنتی که از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند گزارش می‌شوند تا به‌صورت پایدار تعدادشان افزایش پیدا کند و همین باعث می‌شود بهینه‌سازی موتور جستجو بیشتر از همیشه مشخص شود. خوشبختانه یک پلاگین عالی همانند Yoast SEO برای کاربران وردپرس وجود دارد.

Yoast SEO یک پلاگین شگفت‌انگیز است که به‌منظور ایجاد محتوای بهتر و بهبود سئو و رنکینگ در نتایج جستجو شما را راهنمایی می‌کند. این پلاگین روی ایجاد محتوایی که به‌درد کاربر می‌خورد و درعین‌حال سئوپسند است تمرکز می‌کند. هدف آن کمک به کاربران، جلب اعتماد و حفظ رنکینگی است که به آن سئوی پایدار می‌گویند.

بیشتر بدانید :  چک لیست سئو در سال 2018

 اول از همه این پلاگین باعث می‌شود یک کلمه کلیدی مرکزی انتخاب کنید و از کلمه کلیدی در مقاله‌ای که می‌نویسید به درستی استفاده کنید. ویژگی‌های تحلیل صفحه چک می‌کند که آیا شما از کلمه کلیدی مرکزی‌تان همه جا در تگ‌های آلت تصویرتان، توصیف متا، عناوین و کل پستتان  استفاده کرده‌اید یا خیر. به‌علاوه این پلاگین به شما پیشنهاد می‌دهد که متون و تصاویر را به‌منظور کاربرد و مشاهده بهتر توسط موتورهای جستجو چگونه تنظیم کنید.

افزونه سئو Yoast

جهت خرید افزونه سئو یواست وردپرس اینجا را کلیک کنید

به این مطلب امتیاز دهید

از یک تا پنج ستاره