5
(1)

همراهان گرامی سایت هلپ مارکتینگ، با راه اندازی بخش دانشنامه دیجیتال مارکتینگ قصد داریم، شما را با اصطلاحات اصولی و تکنیکالی در حوزه دیجیتال مارکتینگ آشنا سازیم.

سی تی آر CTR چیست؟

Click-through rate CTR یا نرخ کلیک به نسبت کلیک کاربران به تعداد نمایش لینک در نتایج جستجو ها می گویند ، به عنوان مثال سایت شما در نتایج جستجوی های گوگل در کلمه ی “خرید موبایل” 5000 بار Impression یا همان نمایش داده شده است و تعداد کلیک روی لینک آن 1000 بار بوده است CTR آن می شود 20 درصد، یعنی 20 در صد جستجو کنندگان روی لینک این وب سایت کلیک کرده اند.

پس فرمول محاسبه ی CTR می شود

CTR

CTR معیاری برای اندازه گیری در کدام کانال های دیجیتال مارکتینگ است؟

CTR معیار اندازه گیری است که در کانال هایی که Impression یا نمایش و Click کلیک دارند محاسبه می گردد. برای مثال در ابزارهای زیر قابل اندازه گیری است.

  1. ابزار گوگل آنالیتیکس
  2. ابزار گوگل وبمستر تولز یا سرچ کنسول
  3. سرویس های ایمیل مارکتینگ

CTR در ابزار گوگل وبمستر تولز یا سرچ کنسول

CTR در گوگل وبمستر تولز

نرخ کلیک یا همان CTR یکی از معیارهای مهم اندازه گیری در ابزار گوگل وبمستر تولز یا همان سرچ کنسول است.افرادی که در زمینه سئو کار می کنند این معیار بسیار مهمی در ارزیابی و آنالیز کلمات کلیدی می باشد.

آیا افزایش CTR به سئو وب سایت کمک می کند؟

بطور قطعی نمی توان گفت که نرخ کلیک CTR تاثیر مستقیم دارد. اما بی شک هرچه کلیک شما از موتور جستجوگر گوگل افزایش یابد به Position یا موقعیت آن کلمه کلیدی یا URL ایندکس شده مورد نظر کمک موثری خواهد کرد. به طور کلی می توان گفت هرچه نرخ کلیک CTR افزایش پیدا کند موقعیت شما در گوگل رشد مثبت و صعودی خواهد داشت.

چگونه CTR یک کلمه کلیدی را افزایش دهیم؟

راهکارهای افزایش CTR در سئو بسیار روش های مختلف و گوناگونی دارد.اما همیشه راهکارهای اصولی و مطابق قواعد الگوریتم های گوگل موثرترین راه ها هستند ما را از خطر پنالتی شدن در گوگل محفوظ می دارند.

افزایش CTR با عناوین صفحات یا Title Page ها

عنوان صفحات که همان Title Page معروف است. در افزایش CTR بسیار تاثیر گذار است. درصورتی که عنوان جذاب تر، کامل تر و گویاتری برای صفحات خود انتخاب نمایید کاربران را به قدرت انتخاب کلیک تقریب می کنید.

  • عناوین جذاب در عنوان ها را فراموش نکنید
  • عناوین کامل و عنوان کامل محصولات را در عنوان ها انتخاب نمایید.
  • متا دیسکریپشن ها نیز تاثیر مثبتی در افزایش نرخ کلیک دارند.

افزایش نرخ کلیک

برندینگ و افزایش نرخ کلیک

قطعا می دانیم، اعتماد کاربران به برندها بر روی قدرت آنها بر روی کلیک بر روی وب سایت کمک می کند. لذا تداوم شما و گستره کلمات کلیدی وب سایت شما بر روی افزایش CTR کمک می کند. در صورتی که وب سایت شما نامدار و برند باشد عموما CTR بالاتری خواهید داشت.

چند نکته پایانی در افزایش CTR :

افزایش CTR، افزایش نرخ کلیک، نسبی رشد می کند. از افزایش نرخ کلیک توسط ربات خودداری کنید، زیرا توسط ربات های گوگل شناسایی شده و اسپم خواهید شد.

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

از یک تا پنج ستاره